Moje 3D cínované šperky

Niekoľko šperkov, ktoré nájdeš v sekcii predané, ale aj v sekcii náhrdelníky som pomenovala 3D. Neviem či je to správne pomenovanie. 3D ich nazývam preto, že to nie sú  žiadne ploché placky, ale sú to skutočne trojrozmerné prívesky. Buď je okolo polodrahokamu vytvorená „klietka“ alebo objemnejší polodrahokam je licovaný drôtom do matematického útvaru (štvorec, obdĺžnik, trojuholník, guľa). Je to trocha netradičné riešenie, avšak mimoriadne zaujímavé a pre tie dámy či slečny, ktoré majú radi niečo originálne, toto je to pravé orechové.

Pri výrobe týchto  šperkov použíavm materiál typický pre tiffany tvorbu a to: postriebrený medený drôt,  bezolovnatý cín so 4% prímesou striebra, tiež tu pre spestrenie zvyknem použiť aj mosadzný drôt, ktorý je vyleštený do zlata a spolu so striebornými drôtmi tvoria zaujímavú kombináciu. Tieto šperky zvyknem aj patinovať. Patinovaním na tmavo (staré striebro) dostanú vzhľad starého šperku. Samozrejme, že dominantný je tu vždy polodrahokam, ktorý býva väčší -v odbornej terminológii nazývaný ako rozmer XL a XXL. Sú to kamene s priemerom cca 3 – 5 cm. Používam tu polodrahokamy zvyčajne tromolované (hladké -vyleštené), ale aj surové (nalámané).

Tieto šperky  vyniknú na dlhej retiazke z chirurgickej ocele. Vhodná aj pre alergikov, nemení farbu a pripomína striebro. Hodí sa k nim skvele aj  kožená šnúrka. Dĺžka retiazky či šnúrky je cca 70 cm. Takéto náhrdelníky sú originálnou bodkou k jednoduchému, ležérnemu oblečeniu (široké, dlhé, jednofarebné blúzky, šaty či tričká).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *